msonic Baltic Tehnika koos hea nõuga stuudiosse, koju ja kontserdile
Photo credit: LICHTBILDER - Reinhard Goldmann
Courtesy of Clay Paky-Lightpower

Reisimine, toit, loomingulisus ja Genelec loovad ideaalse Combo!

Veneetsia / Milano / Torino, Itaalia - oktoober 2020  

Combo kaasaegne lähenemine majutusele on realiseerunud ambitsioonikaks arhitektuuri- ja linnaruumi ümberplaneerimise projektiks, mis avas hiljuti uksed Veneetsias, Milanos ja Torinos plaaniga laieneda peagi teistesse Itaalia linnadesse.

Combo majutusasutuses tervitavad peatujaid avarad ühisruumid, trendikas baar ja söögikoht, hubased tööruumid koos tasuta wifiga ning erinevad ürituste-, näituste- ja koosolekuruumid. Tänu Geneleci helisüsteemile kõlab kvaliteetne muusika enamikus üldkasutatavates ruumides. Combo tutvustab end kui kohtumispaika kaasaegsetele maailmaränduritele kuid ka kõigile, kes lihtsalt läbi hüpata soovivad.

Erinevalt paljudest traditsioonilistelst hostelitest täidab Combo lisaks majutusele ka kultuurikeskuse ja maailmakodanike kohtumispaiga funktsiooni, ühendades külalislahkuse muusikaga. Torino ja Milano hostelitel on oma raadiokanali kontrollruumid, mis edastavad täistööajaga raadioprogrammi hostelite avaliku ruumi helisüsteemi ja ka nende online raadiokanalisse. Kõik Combo hostelid pakuvad tipptasemel AV-tehnoloogiaga varustatud ruume podcastide, otseülekannete, kuulamissessioonide, kunsti- ning muusika töötubade jm korraldamiseks. Kõigi kolme asukoha AV-süsteemid on välja töötatud Itaalia AV-spetsialistid ADVICTED ja tehnikaga varustanud kohalik Geneleci AV-distribuutor Prase Engineering.

Combo hostelite vastuvõtusalongides, restoranides, baarides ja avalikes ruumides on paigaldatud Geneleci helisüsteem, mis põhineb üldlevinud 4000-seeria installatsioonikõlaritel. Geneleci aktiivseid installatsioonikõlareid soovis ADVICTEDi asutaja Salvatore Brigaglia just Põhjamaade puhta disaini ja kristallselge heli kombinatsiooni tõttu, ning need kiitis heaks arhitekt Ole Sondresen, kelle kujundused on keskendunud kõikehõlmavale, terviklikule lähenemisele ning jätkusuutlikule ehitusele. Andmaks Combo filosoofia muusikalisele hingele ja olemusele pilkupüüdev visuaalne vorm, valiti installatsiooniks mitukümmend musta värvi Genelec 4030 ja 4040 kõlarit, millele annavad kontrasti valget värvi väiksemad Genelec 4020 kõlarid.

"Genelec on mitmekülgne kvaliteetne valik," ütles Salvatore Brigaglia. "Üllatavalt puhas ja minimalistlik disain koos vastupidava konstruktsiooni ning laitmatu helikvaliteedi ja -jõudlusega täiustab Combo sisekujundust ja tõlgendab Combo filosoofia heliks. Aktiivsete kõlarite valik tähendab märkimisväärset kulude kokkuhoidu ja tehniliste ruumide vaba pinna kokkuhoidu. Projektis, mis on kavandatud mitmes asukohas kordamiseks on need ülimalt olulised aspektid."


Kolmes asukohas kasutas ADVICTED kokku 23 x Genelec 4020, 55 x Genelec 4030 ja 41 x Genelec 4040 installatsioonikõlarit – kõik spetsiaalsel Dante võrguinfrastruktuuril, mis on ehitatud X440-G2 Extreme Networks kommutaatoritele ja Dante kaardiga Biamp Tesira SERVERile. Geneleci kõlarid on kõikides konverentsi- ja mitmeotstarbeliste ürituste ruumides, mis on varustatud ka kaasaegse AV-esitlustehnoloogiaga. Geneleci kõlarid on monitoridena kasutusel ka Combo enda raadiokanali kontrollruumides Torinos ja Milanos.

"Kogu Combo helisüsteem on Dante võrgus," selgitab Prase Media Technologies Combo projektijuht Luigi Schiavone. "Tulemuseks on tulevikukindla paindlikuse ja skaleeritavuse võimalusega hoone, mis suudab tehnilisest aspektist vastavalt vajadusele pideval kuju muuta".


Brigaglia sõnul sobib Genelec suurepäraselt Combo kontseptsiooni. "Esiteks on kvaliteedi seisukohast raske teha parem valik kui Genelec," ütleb ta. “See kehtib helikvaliteedi, ehituskvaliteedi ja visuaalse esteetika kohta. Combo jaoks väga oluline ka jätkusuutlikkuse aspekt. Me teame, et Geneleci lahendus kestab aastakümneid ja kõlab ka siis sama hästi kui selle sisestamise päeval. Geneleci kõlarid on valmistatud taaskasutatud alumiiniumist, et vähendada süsiniku jalajälge. Aktiivsete kõlaritena on neid lihtne paigaldada ning 4000-seeria mudelitele sisse ehitatud ruumide kontrollsüsteem võimaldab heli igas ruumis vastavalt vajadusele optimeerida. Neid lihtne integreerida mitme asukoha ja mitme tootja toodetega üles ehitatud võrgulahenduseks, millel on tsentraliseeritud juhtimine ja monitooring. Combo on tulemustest vaimustuses ja ootame põnevusega uute asukohtade peatset avamist teistes Itaalia linnades."


Installatsiooniprojektis kasutatud Geneleci kõlarid:

Veneetsia:

• 11 x 4020C
• 16 x 4040A

Torino

• 8 x 4020C
• 17 x 4040A
• 27 x 4030C

Milano:

• 4 x 4020C
• 8 x 4040A
• 28 x 4030C


Tunned Genelec kõlarite vastu huvi?

Genelec installatsioonikõlarite tehniline nõu ja müügiinfo Eestis:

sales@msonic.ee

+372 5399 1710