msonic Baltic Tehnika koos hea nõuga stuudiosse, koju ja kontserdile
Photo credit: LICHTBILDER - Reinhard Goldmann
Courtesy of Clay Paky-Lightpower

Luksuslik Soome kinosaal valis Geneleci kõlarid

Finnkino luksuslik Lounge kinosaal, Espoo, Soome

Soome suurim kinokett Finnkino Oy paigaldas hiljuti tipptasemel Geneleci kõlarite süsteemi oma Lounge Premium kinosaali. Tegu on erilise saaliga, mis on osa ettevõtte seitsme ekraaniga kompleksist Espoos asuvas kaubanduskeskuses Iso Omena. Lounge on privaatne ala, mis on loodud selleks, et pakkuda klientidele uudset kinokogemust. Saalis on luksuslikud nahast tugitoolid ning eraldi lauad toidu ja joogi jaoks. Kino sihtrühm on väga kõrgete nõudmistega kliendid. Loomulikult pidi ka helisüsteem olema väga kõrgetasemeline, mistõttu otsustasigi valida Geneleci kõlarid. Kokku kasutati kaheksat väga kvaliteetset kõlarit, nende hulgas ka äsja turule tulnud 1234AC-d, et pakkuda parimat ja selgeimat heli, mille kaudu loodi tõeliselt kaasahaarav 7.1 helielamus.

„Otsustasime kasutada Geneleci, sest soovisime parimate kõlarite kasutamise kaudu rõhutada ja määratleda selle luksusliku kogemuse eksklusiivsust,“ sõnas Ari „Jaska“ Saarinen, kes oli selle Finnkino projekti tehniline juht. „Genelec on väga tuntud kaubamärk ja professionaalses helitööstuses on Genelec suurepärase kvaliteedi sünonüüm. Genelec oli selle installatsiooni puhul minu jaoks kindel valik.“

Varem Euroopa kinodesse kõlareid paigaldades on Saarineni ärritanud see, et kvaliteetseid kinokõlareid leidub väga vähe. Ta on tihti kasutanud eritellimusel valmistatud kõlareid, mis paigutatakse augustamata ekraani kohale spetsiaalses rivis. Lounge’i projekti puhul tahtis ta aga kinokogemuse Geneleci abiga uuele tasemele viia. „Oleme klientidelt vaid positiivset tagasisidet saanud, Finnkino Lounge on väga populaarne ja piletid müüakse alati välja,“ lisas Ari.

Finnkino luksuslik Lounge kinosaal, Espoo, Soome

Finnkino Lounge’is on kasutusel kolm võimsat 1234AC kolmesuunalist aktiivkõlarit, mis asetsevad horisontaalselt ekraani kohal, et tagada ruumilise heli täpsus nii telje peal kui ka mujal. Seda tänu Geneleci Directivity Control Waveguide (DCWTM) tehnoloogiale. Kuna kõlarid paigutatakse ekraani kohale, mitte augustatud ekraani taha, nagu kino helisüsteemide puhul kombeks on, ei teki kõlarites soovimatut kammfiltri efekti või efekti, mille võib lisada kõlari heli põrkumine ekraanile.

Lisaks asuvad auditooriumi külgedel ja tagaosas neli Geneleci 1238AC kõlarit. 1238AC on 1234AC väike vend – see on varustatud kahekordsete 10" basskõlaritega ja 1234AC mudel on varustatud kahekordsete 12" basskõlaritega. Kõlarid on kolmesuunalised, mis loob väga selge heli ja võimaldab helisuunda kontrollida, ning need on paigutatud spetsiaalsetesse kohtadesse, et tagada igale saalisviibijale kvaliteetne 7.1 helielamus. Installatsiooni viimane element on Geneleci 7073A subwoofer, millel on neli 12" kõlarit, 19 Hz alumine piirsagedus ja 124 dB helirõhu väljundi võimsus. 7073A suudab tekitada tugeva ja täpse bassheli terves auditooriumis.

„Olen Geneleciga peaaegu 30 aastat koostööd teinud ja see on alati väga meeldiv olnud,“ märgib Saarinen. „Geneleciga Finnkino Lounge’i projekti kallal töötamine on olnud suurepärane kogemus ja me oleme tulemusega väga rahul.“

Finnkino kuulub Odeon Cinemas Groupi ja tegutseb Soomes 11 linnas, kus sel on kokku 16 kinosaali ja 104 kinoekraani. Ettevõtte eesmärk on pakkuda klientidele kvaliteetfilme, võimalikult mugavat kinokogemust ja muid lisateenuseid.

Genelecist

Alates sellest, kui Genelec 1978. aastal loodi, on nende peamine tegevussuund olnud professionaalsete heli taasesitussüsteemide loomine. Genelec on uurimis- ja arendustööle pühendunud rohkem kui teised, mistõttu on ettevõte oma valdkonnas teinud murrangulisi edasiminekuid ja suutnud kindlustada oma koha aktiivkõlarite turuliidrina. Nelikümmend aastat pärast loomist on Geneleci heliseadmetel endiselt sama filosoofia, mis alguses – olla usaldusväärsed, luua neutraalne heli ruumi suurusest hoolimata ja võimaldada kohandamist ruumi akustikaga. Geneleci klientidele pakutakse suurt tuge alates akustikaalase nõu andmisest ja kalibreerimisteenustest ning lõpetades tehniliste teenuste ja toote pika elueaga. Geneleci tooteid ostes teete kindla ja pikaajalise investeeringu silmapaistvasse ning usaldusväärsesse heli taasesitussüsteemi.

Genelec 1234AC
Genelec 1238AC
Genelec 7073A subwoofer

Genelec SAM™ stuudiomonitoride tehniline nõu ja müügiinfo Eestis:

sales@msonic.ee

+372 5399 1710