msonic Baltic Tehnika koos hea nõuga stuudiosse, koju ja kontserdile
Photo credit: LICHTBILDER - Reinhard Goldmann
Courtesy of Clay Paky-Lightpower

Townsend Labs Sphere kollektsioonis on nüüd 10 uut mikrofonimudelit

Townsend Labs avaldas uue Sphere tarkvarauuenduse 1.4, millega lisandub kollektsiooni 10 uut mikrofonimudelit!

Townsend Labs Sphere plugin on nüüd kümne uue mikrofonimudeli võrra rikkam. Tasuta tarkvarauuenduse järgselt on Sphere kollektsioonis nüüd kokku üle 30 erineva mikrofonimudeli. Sphere tarkvara versioon 1.4 on saadaval kõigis peamistes pluginate vormingutes (VST, AU, AAX Native), AAX DSP Avid Pro Tools HDX süsteemidele ja Universal Audio UAD-2 Apollo / Arrow helikaartidele ning Satellite DSP kiirenditele.

Townsend Labs Sphere L22 eristub teistest mikrofonide modelleerimissüsteemidest mitte ainult ületamatu täpsuse ja rikkaliku funktsioonaalsuse, vaid ka Sphere L22 omanikele pakutava mikrofonimudelite arvu poolest. 10 uut mikrofonimudelit on versiooniuuendusega saadaval ilma lisatasuta – kõigil Sphere L22 omanikel ja kasutajatel on nüüd juurdepääs enam kui 30 suurepärasele mikrofonimudelile.

Tutvu 10 uue mikrofonimudeliga lähemalt

LD-563 põhineb ikoonilisel Ida-Saksa pudelmikrofonil, mis pärineb 1960. aastate keskpaigast. Kõik kolm originaalis vahetatavat mikrofoni kapslipea tüüpi on eraldi modelleeritud. Kardioidis põhineb mudel legendaarsel M7 membraanil, mis on sama kui 47 varasematel versioonidel. Omnis põhineb mudel M55k membraanil. Figure 8 puhul on kasutatud M8 membraani.

LD-017T on loodud koostöös Sojuz Microphones-iga praegu toodetava SoyuzⓇ 017 TUBE lampmikrofoni järgi. Soyuzi mikrofonidest on saanud moodne klassika. 100% käsitöö Venemaalt, Tula linnast.

Ehkki 017 TUBE mikrofonil on K67-tüüpi membraan, meenutab selle heli rohkem 47 tüüpi mikrofoni oma, ent rikkama ja laiendatud kõrgsagedusvahemikuga. Populaarsete kasutusalade hulka kuuluvad vokaalide ja akustiliste instrumentide salvestamine.

DN-409N ja DN-409U põhinevad klassikalise Saksa 409 dünaamilise mikrofoni kahel erineval variandil, mis on populaarsed rokkvokaalidel ja kitarrivõimenditel. Vanem N-versioon on rohkem koloreeritud saundiga, 1980-ndate U-versioonil on ilus ja sile kõrgsagedusvahemik.

DN-421N, DN-421S ja DN-421B põhinevad ikoonilise Saksa 421 mikrofoni kolmel erinevalt kõlaval variandil, kuulsad bassi- ja kitarrivõimendite, kick-trummi ja tomide, torude ja vokaalide salvestamiseks. N-versioon põhineb 1960. aastate klassikalisel beežil 421 mikrofonil – sellel on pisut soojem heli kui 421B-l, mis põhineb praegu tootmises oleval mustal 421-l ja avaldab tõetruult selle pisut heledama iseloomu. 421S on kolmest versioonist kõige vanem versioon, millel on käekirja stiilis logo ja koloreeritum saund.

DN-12A ja DN-12E põhinevad Austria dünaamilistel mikrofonidel, on paljude tootjate ja inseneride jaoks eelistatuim valik kick-trummi ja bassiinstrumentide salvestamiseks. Nende järeltulija, tänapäevane muldel 112, kõlab mõlemast dramaatiliselt erinevalt. DN-12A põhineb 1950ndate algversioonil ja sellel on rohkem koloreeritud saund. DN-12E põhineb hilisemal versioonil, millel on pisut "kaasaegsem" saund.

SD-416 põhineb helitööstuses tuntud ja standardiks kujunenud shotgun mikrofonil, mida kasutatakse tavaliselt stuudios narratsioonide ja lisadialoogide salvestamiseks. See on populaarne valik Hollywoodis toodetud filmide treileritest tuntud suur häälekõla saavutamiseks. 416 on väga populaarne ka raadios, teles ja filmide lokatsioonidel.

Tunned Townsend Labs mikrofoni vastu huvi? Soovid enne ostmist testida? Võta meiega julgelt ühendust!

sales@msonic.ee

Mis see Sphere mikrofoni modelleerimissüsteem ikkagi täpselt on ja milleks mul seda vaja on?

Väga hea küsimus! Vaata allolev tutvustav video ära ja lae endale Sphere tarkvara täielikult toimiv täisversioon tasuta alla – tutvu sellega lähemalt!

Took this Sphere L22 Microphone high precision, dual-capsule, large-diaphragm condenser studio microphone for a ride and was really impressed with the results! Which to be honest, was a big surprise, I wasn’t expecting to like it so much! In the tests I ran it worked the best for vocals and I was really happy with the results. The fact that I can control/manipulate off-axis effects, microphone choice and polar patterns after the recording is a huge advantage and the software works really well (I used the Universal Audio plugins: Townsend Labs Sphere, The Bill Putnam Mic Collection & Ocean Way Microphone Collection). If you are on a budget and looking for a versatile choice, this might be the one! For more info check out @uaudio, @msonicbaltic or https://townsendlabs.com/products/sphere-l22/ @townsendlabs