msonic Baltic Tehnika koos hea nõuga stuudiosse, koju ja kontserdile
Photo credit: LICHTBILDER - Reinhard Goldmann
Courtesy of Clay Paky-Lightpower

Genelec viib koduse kinoelamuse uuele tasemele | PÖFF x msonic Baltic

Genelec 8341 SAM™ kõlarid

PÖFF peab helikvaliteeti väga oluliseks. Tagamaks selge ning tõetruu heli taasesituse, valis PÖFF alates 2020. aastast festivali filmide kontrollkuulamiseks Genelec 5.1 surround-süsteemi, mis koosneb 5 x Genelec 8330 SAM™ kõlarist ja 1 x Genelec 7360 SAM™ bassikõlarist. Genelec SAM™ kõlarid on ruumi akustikast lähtuvalt kalibreeritavad ja pakuvad kvaliteetset helikogemust igas ruumis.

Kes meist ei sooviks oma kodus diivanil filmi vaadates saada samasugust elamust kui kinos? Seejuures on kvaliteetne heli sama oluline kui suurepärane videopilt. Tänapäeva teleritootjad on selle arvelt aga sageli järeleandmisi teinud ja telerisse sisse ehitatud kõlaritega ei pruugi helipilt olla nii selge ja nüansirikas, kui filmilooja on ette näinud. Seetõttu polegi koduste kinoõhtute audiokogemus tihtipeale sugugi võrdväärne suures kinosaalis pakutavaga.

Esmane lahendus helipilti parandada on soetada endale soundbar ehk nn ribakõlar. Tõelised filmientusiastid siiski sellise kompromisslahendusega ei lepi ning on eheda ja tõetruu audioelamuse nimel nõus rohkem panustama, kasutades seadmeid selliselt tootjalt, kes varustab ka paremaid helistuudioid.

Genelec – jätkusuutlik disain ja põhjamaine kvaliteet

Üks tuntumaid kõlaritootjaid on Genelec Oy, kes oma tegevuse algusaastatel tootis kõlareid vaid Soome rahvustelevisiooni YLE tarbeks. Nüüdseks on Genelec juba üle 40 aasta varustanud helistuudioid. Nende kvaliteetsetest kõlaritest on saanud helistuudiotes standard ja seetõttu on need suurepärane valik ka kodudesse.

Genelec G3 kõlarid koos F1 bassikõlariga

Genelec valmistab oma tooted Kesk-Soomes Iisalmis ning disainimisel ja tootmisel järgitakse jätkusuutlikkuse ja keskkonnahoiu põhimõtteid. Näiteks toodetakse kõlarite korpused taaskasutatud alumiiniumist.

Geneleci kõlarite väljatöötamisel on kaasa löönud hinnatud disainer Harri Koskinen. Tulemuseks on stiilsed ja pilkupüüdvad kõlarid, millel on mõnusalt ümarad servad – see aitab kaasa ka helilainete levimisele.

Kui valid oma koju Geneleci tippklassi kõlarid, võid kindel olla, et filmielamus on kvaliteetne ja meeldejääv.

Vii oma kodune filmielamus täiesti uuele tasemele

Koju kõlareid valides tuleb kõigepealt paika panna helisüsteemi kõlarite arv ja läbi mõelda nende paigutus. Paigutamise võimalusi on palju: 2.0, 2.1, 5.1, 7.1, 7.1.4 jne. Kõlarid on võimalik kinnitada seinale, lakke või põrandale. Geneleci mudelite valik on suur, nii et igaüks leiab endale sobiva lahenduse.

Näiteks võib alustada väiksemast helisüsteemist, mida hiljem soovi ja võimaluste järgi tasapisi täiustada. Kõige lihtsama komplekti saab kokku panna Geneleci mudelist G2 ja bassikõlarist F2, millele on võimalik lisada Bluetooth-striimer (näiteks Bluesound Node2i), et nautida ka erinevaid muusikaedastusvõimalusi.

Genelec G2 kõlarid koos F2 bassikõlariga

Kui soovid nautida kõiki võimalusi, mida Genelec kodukasutajale pakub, siis kaalu suurema kodukino ehitamist, mis toob sinuni Dolby Atmose standardiga heli. See uuenduslik ruumiline ja dünaamiline heli tekitab tunde, justkui viibiksid filmisündmuste keskel.

Selline süsteem koosneb peale erinevate Geneleci kõlarite ka eelvõimendist (näiteks Yamaha CX-A5200 või Marantz AV8805), mis võimaldab jagada heli kõlarite vahel ning samas juhtida kogu kodukinosüsteemi. Kuna Geneleci kõlarid on aktiivkõlarid, siis eraldi võimendit ei ole vaja. Kuid silmas tuleb pidada, et iga kõlar vajab elektriühendust.

Sobiv kõlarikomplekt leidub igasse kodusse

Konkreetne kõlarite valik oleneb ruumi suurusest ja spetsiifikast. Geneleci näidislahendus klassikalises stiilis suure elutoa jaoks:

  • põhikõlarid: 8350 või 8351B;

  • esimese kihi ehk surround-kõlarid: 8340 või 8341;

  • laekõlarid uuendusliku ruumilise heli jaoks: 8340 või 8341 või veidi pisemad 8330 või 8331;

  • bassikõlar: 7380 või kaks väiksemat mudeli 7370 kõlarit.

Kõik Geneleci 83xx-seeria kõlarid on SAM™-i ehk nutika kõlari tehnoloogiaga, mis tähendab, et neid saab ruumi akustikast lähtuvalt kalibreerida. Need kõlarid toovad sinuni parima võimaliku heli, vähendades peegeldusi erinevatelt pindadelt.

Genelec 8331 SAM™ kõlarid koos BlueSound Node2i Bluetooth-striimeriga

Kodukino ehitades on pildikvaliteedi kõrval oluline tähelepanu pöörata ka audiolahendusele. Genelec tuleb sulle siin appi, tuues lummavad kinoelamused otse koju kätte ja võimaldades nautida rikkalikku helimaailma selle pisimateski nüanssides.

Kodukino ekraanitagused Genelec 8350 SAM™ põhikõlarid koos 7370 SAM™ bassikõlariga

Tunned Geneleci kodukinolahenduste vastu huvi? Võta meiega julgelt ühendust!

Genelec SAM™ stuudiomonitoride tehniline nõu ja müügiinfo Eestis:

sales@msonic.ee

+372 5399 1710


PÖFF: https://poff.ee/toetajalugu/genelec/

Mainitud tooted: 

As a musician I listen to my track or some part of it at least about 100 times while working on it before I can put it out for people. So I know how my music sounds. Recently, however, I have discovered previously unheard details in my own music. I had a plan to focus on one of my projects so I had an escape in Estonian nature in a wooden house. The acoustics were brilliant and genelec_oy One 8341 speakers performed beautifully! The listening experience was beyond satisfying and even resulted in expanding my critical listening skills 🤯 As a user of 8320A + 7350 + GLM I have first met the msonicbaltic crew quite some time before pandemics and have been forever grateful for advice given, opportunities, discussions about products, sound and last but not least, possibility to test the gear in real life environment 🔉🔉🔉 I seriously recommend you to consider upgrading your listening environment with a Genelec SAM speaker solution or at least go hear it for yourself. Contact Karmo from msonic Baltic crew for advice, testing and price quotes, he helped me well: 📯 sales@msonic.ee or +372 5399 1710 🛒 https://shop.msonic.ee/collections/studio-monitors/brand_genelec #genelec #msonicBaltic #musicstudio #musicproduction #speakers