msonic Baltic Tehnika koos hea nõuga stuudiosse, koju ja kontserdile
Photo credit: LICHTBILDER - Reinhard Goldmann
Courtesy of Clay Paky-Lightpower

Genelec The Ones – Ultimate Point Source maailma kõige väiksematelt koaksiaalidelt

msonic Baltic on ainuke sertifitseeritud Genelec SAM™-toodete edasimüüja Eestis.

Genelec, neli aastakümmet aktiivkõlarite tehnoloogia valdkonna liider, tutvustab uhkusega The Ones kõlareid – Ultimate Point Source (punktallika) monitore.

Auhinnatud 8351-le lisanduvad 8331 ja 8341, maailma kõige väiksemad kolmeribalised koaksiaalmonitorid, pakkudes täielikku kompaktset koaksiaalseeriat, mis muudab täielikult lähivälja monitoorimist. 4. mail esmakordselt Londoni Metropolis Studios VIP publiku ette toodud 8331 ja 8341 ületavad ootused esimesest silmapilgust; nende korpused ei ole suuremad kui tavalistel kaheribalistel mudelitel, nagu 8030 või 8040, ning need pühivad ühe hetkega ära varasemad koaksiaalse punktallika seadistuse piirangud.

Punktallikat on ammu kriitilise kuulamise standardiks peetud, sest see lahendab tavaliste valjuhääldite disainiga seotud probleemi, kus kuulamisteljel liikudes kõlavärving muutub ning annab kasutajatele rohkem liikumisvabadust ega sunni neid kitsalt piiratud kohal passima. Kuid ka koaksiaalse disainiga punktallikal on omad probleemid, sh piiratud sagedusala, madal SPL ja ebaühtlane levik. Geneleci kõrgelthinnatud minimaalse difraktsiooniga koaksiaalse (MDC™) draiveri kasutamine tagab, et The Ones kõrvaldab need probleemid ning tagab Ultimate Source Point-i ehk kõige parema punktallika funktsiooni.

The Ones kõlarid tagavad täpse ja neutraalse taasesituse nii kuulamisteljel kui selle väliselt, mis tähendab seda, et kuulajad saavad südamerahuga miksimisotsuseid teha. Ebaloomuliku stereopildi järsk vähenemine tagab vaid murdosa suuruse kuulamisväsimuse võrreldes teiste süsteemidega. Lisaks sellele on The Ones kõlaritel kombineeritud Geneleci kuulus helilainete suunaja (DCW™) dipoolses asetuses bassikõlaritega, mis tagab vähem peegeldusi ruumis.

Nagu varasemat 8351 mudelit, saab ka 8331 ja 8341 kõlareid asetada nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt, ilma et see esitust mõjutaks, kasutades selleks reguleeritavat IsoPodi alust isolatsiooni jaoks. See tagab maksimaalse paindlikkuse ka kõige kitsamates töötingimustes. Kuigi 8331 ja 8341 sarnanevad vormilt ja sisult 8351 mudelile, on uusimad mudelid ümberdisainitud, võttes arvesse nende üliväikeste mõõtmetega kaasnevaid väljakutseid (8331 on vaid 299mm x 189mm x 212mm ja 8341 vaid 350mm x 237mm x 243mm).

Uuenduste hulka kuulub uus kõlariplokk, mis tagab, et nii kesk- kui ka kõrgsageduskõlar jagavad sama kompaktset magnetisüsteemi. See vähendab suurust ja kaalu, kuid mitte diafragmade reageerimise kvaliteeti. Ainulaadse kesksageduskõlari koaksiaalne koonus koosneb nüüd kontsentrilistest lõikudest, mis optimeerivad keskvahemiku lineaarsuse - nagu ka DCW helilaine suunaja, mis katab kogu korpuse esikülje. Hoolimata 8331 ja 8341 mudelite suurusest, sisaldavad kõik seadmed kolme Geneleci välja töötatud D klassi võimendit ja millega kaasneb keskkonnasõbralik Intelligent Signal Sensing (ISS) energiasäästlik tehnoloogia.

Väike, aga võimas

The Ones mudelid on samas ka võimsad. Lühiajalised maksimaalsed väljundivõimsused näiteks 8331 mudelil on 104 dB SPL (1 m pealt) ja 8341 mudelil 110 dB SPL (1 m pealt), -6db tolerantsiga sagedusvahemik vastavalt 8331 45 Hz – 37 kHz ja 8341 38 Hz – 37 kHz ning ulatudes üle 40 kHz nii analoog- kui ka digitaalsisendite korral.

Koaksiaalne disain võimaldab kõlaritele väga ligidast kuulamist, mis parandab otsest otseheli ja peegelduste suhet märkimisväärselt ning vähendab ruumi mõju töö ajal veelgi enam. Kuulamiskaugus võib olla vaid 40 cm, ilma et see täpsust mõjutaks. Vaid 50 cm kuulamiskauguse korral tõstetakse maksimaalset SPL võimsust (headroom) rohkem kui 5dB võrra.

Lõpetuseks kohtub The Ones kõlarite ideaalne pointsource tehnoloogia Geneleci Smart Active Monitoring (SAM™) funktsiooni ülima paindlikkusega – revolutsioonilise Genelec Loudspeaker Manager (GLM™) 2.0 tarkvaral põhineva Geneleci tehnoloogiaga, kus kasutatakse AutoCal™ funktsiooni.

Tänu SAM funktsioonile kuulub The Ones auga Geneleci nutikate monitoride perekonda, mille kõiki liikmeid saab kasutada selleks, et luua kuni 40 monitori ja basskõlariga nutikaid võrke, mis varieeruvad silmapilkselt taastatavatest seadistustest traditsionaalse stereo ning surround helini. GLM muudab optimaalsete monitoriseadistuste loomise lihtsaks ka kõige raskemates keskkondades ning kompenseerib automaatselt ruumi negatiivsed mõjud, kalibreerides nivood, kaugusega seotud viivitused, faasi ja ruumi ekvalisatsiooni, et tagada ühtlane optimeeritud kuulamiskeskkond.

“Nendesse väikestesse monitoridesse rakendatud ideede hulk on tõeliselt rabav, kuid ükski funktsioonide nimekiri ei suuda konkureerida lihtsa kuulamiskogemusega,“ kommenteeris Geneleci tegevdirektor, Siamäk Naghian. “8351 mudel on kogu maailmas professionaalide jaoks oma neutraalsuse ja maheda sageduskarakteri tõttu, seda nii kuulamisteljel kui teljeväliselt, usaldusväärseks standardiks saanud. Nüüd pakume samaväärset täpsust ning kolmeribalist jõudlust kõigile kasutajatele. 8331 ja 8341 mudelitega Teie stuudio suurus enam Teie ambitsioone piirata ei saa.“

 

Ostke mugavalt meie veebipoest! Transport Eesti piires tasuta!

NB! Uued Genelec Smart Active Monitor (SAM™) koaksiaalid on saadaval ainult sertifitseeritud edasimüüjatelt. Eestis on Genelec SAM™-toodete sertifitseeritud edasimüüjad msonic BalticProgear ja Studio Sound.

Genelec SAM™ stuudiomonitoride tehniline nõu ja müügiinfo Eestis:

sales@msonic.ee
+372 5399 1710