msonic Baltic Tehnika koos hea nõuga stuudiosse, koju ja kontserdile
Photo credit: LICHTBILDER - Reinhard Goldmann
Courtesy of Clay Paky-Lightpower

Universal Audio mikrofonide perekonna uued liikmed SD-3, SD-5 ja SD-7 on kohal

Tutvustame Universal Audio uusi SD-3, SD-5 ja SD-7 dünaamilisi mikrofone!

Universal Audio lisas kolm uut modelleeritavat dünaamilist mikrofoni oma hinnatud mikrofonide valikusse: SD-3, SD-5 ja SD-7. Need mikrofonid täiendavad Universal Audio 'Standard' mikrofonide seeriat, liitudes olemasolevate ja kasutajate poolt heaks kiidetud SD-1, SC-1 ja SP-1 mikrofonidega.


Universal Audio SD-3 dünaamiline mikrofon

Kompaktne, kuid võimas Universal Audio SD-3 mikrofon on mõeldud trummide ja instrumentide salvestamiseks. Tänu täiustatud Hemisphere mikrofoni modelleerimistehnoloogiale ja erakordsele SPL-tolerantsile püüab SD-3 täpselt kinni soolotrummi, tom-trummi, kitarrikabineti, puhkpillide ja teiste instrumentide nüansid. Kardioid polaarmustriga ja kõrge SPL-tolerantsiga SD-3 tagab heli professionaalse reproduktsiooni igas keskkonnas – kodustuudios, projektiruumis, professionaalses stuudios või laval. Lisaks võimaldab mikrofoni kompaktne suurus paindlikku paigutamist isegi kitsastes tingimustes. SD-3 mikrofon on saadaval ka kolmeses pakis – Universal Audio SD-3X3.

Selle mikrofoniga on kaasas tasuta Hemisphere modelleerimistarkvara, mis võimaldab SD-3 modelleerida järgnevateks ikoonilisteks mikrofonideks: DN-57, DN-545, DN-604, DN-409U ja DN-4.

DN-57
1965. aastal loodud ikooniline "57" on tõenäoliselt kõigi aegade enim müüdud mikrofon. Seda mikrofoni teistega kombineerides, näiteks ribamikrofoni või suure membraaniga kondensaator mikrofoniga, on võimalik saavutada väga heas tasakaalus helipilt. DN-57 põhineb viimasel tootmismudelil.

DN-545
Kuulsa 57 eelkäija. See mudel kasutas Unidyne III membraani. Mikrofoni on kasutatud The Beach Boys "Pet Sounds" albumil, sealhulgas Brian Wilsoni vokaali salvestamisel ja lugematul hulgal teiste selle ajastu salvestustel.

DN-604
Põhineb Euroopas hetkel tootmises oleval 604 mudelil, mis on saanud üle maailmseks standardiks nii lavadel kui ka stuudiotes. See kompaktne clip-on mikrofon on mitmekülgselt kasutatav, eelkõige soolotrummi ja tomide puhul.

DN-409U
409 lööb särama ükskõik millise heliallika, kuid eriti hästi sobib see elektrikitarri võimenditele. Sellel on sujuv ülemine osa ja selle madalate, alla 100 Hz jäävate sageduskarakteristika aitab instrumentidel ja vokaalidel miksis kenasti oma koha leida. 

DN-4
DN-4 põhineb kaasaegsel kompaktsel instrumendimikrofonil, mis sobib suurepäraselt tomidele, kuid on sama hästi kasutatav ka kitarrikabinetide ja soolotrummide puhul. Universal Audio lisas kolme positsiooniga filtri, mis võimaldab teil heli veelgi rohkem kujundada.


Universal Audio SD-5 dünaamiline mikrofon

Universal Audio SD-5 mikrofon on superkardioid polaarsusmustriga dünaamiline mikrofon, mis on kohandatud basstrummi ja bassivõimendi salvestamiseks. Hemisphere mikrofoni modelleerimistehnoloogia, erakordse SPL-tolerantsi ja kõigi vajalike aksessuaaridega varustatud SD-5 püüab vaevata kinni basstrummi, bassivõimendi ja teiste madalate instrumentide sügavuse. Tänu superkardioid polaarmustrile tagab SD-5 professionaalse helikvaliteedi olenemata salvestuskeskkonnast. 

SD-5 mikrofonid saab Hemisphere tarkvara abil modelleerida järgnevateks mikrofonideks: DN-12A, DN-112, DN-6, DN-52 ja DN-SUB.

DN-12A
See mudel põhineb populaarsel dünaamilisel mikrofonil, mis pärineb 1950. aastatest – seda mikrofoni eelistab produtsent ja helitehnik John Leckie (Radiohead, Paul McCartney, Pink Floyd), kes kasutab sageli DN-12 mudelit koos DN-421-ga basstrummi salvestamiseks.

DN-112
Seda Austrias valmistatud basstrummi mikrofoni peetakse nüüdseks tööstusharu standardiks. Seda on kasutatud lugematutel Hip-Hopi ja rockplaatidel ning sellel on laiendatud madalate sageduste püüdmine koos selge ülemise otsa kohalolekuga löökriistade rünnaku jaoks.

DN-6
DN-6 mudel põhineb Ameerikas toodetud basstrummi mikrofonil, millest on saanud stuudiosalvestuste nurgakivi. Oma sügava bassi ja tugeva kontuuriga sobib see eriti hästi metal-žanrite jaoks.

DN-52
DN-52 mudel põhineb Ameerika 52-tüüpi basstrummi mikrofoni praegusel tootmisversioonil. See mudel pakub laiendatud madalate sageduste püüdmist ja üldist tasakaalustatud heli, mis toob peaaegu igast basstrummist või bassiinstrumendist parima välja.

DN-SUB
DN-SUB mudel põhineb tuntud salvestustehnikal, mis kasutab tagurpidi ühendatud kõlarielementi, et laiendada sub-sageduste püüdmist. Paljud insenerid miksivad saadud heli traditsioonilise mikrofoniga, et lisada bassrummidele ja bassikabinetist tulevale helile kaalu. Nüüd on selle tehnika rakendamine lihtsam kui kunagi varem – vajad vaid ühte mikrofoni ja Hemisphere pluginat.


Universal Audio SD-7 dünaamiline mikrofon

Universal Audio SD-7 mikrofon on mitmekülgselt kasutatav dünaamiline hüperkardioid mikrofon, mis on ideaalne trummide ja instrumentide jäädvustamiseks. Tänu Hemisphere mikrofoni modelleerimistehnoloogiale, kõrgele SPL-tolerantsile püüab SD-7 vaevata tomide, kitarri kabinetide, puhkpillide loomulikku ja avatud tooni. SD-7 on varustatud sama mikrofonimodelleerimise tehnoloogiaga, mis on kasutusel Universal Audio auhinnatud UA Sphere mikrofonides, ning SD-7 Hemisphere Mic Collection pakub Sennheiseri ja Beyerdynamicu tuntud dünaamiliste mikrofonide erakordseid emulatsioone.

SD-7-ga tuleb kaasa viis mikrofonimudelit: DN-421, DN-421S, RB-160, DN-409N ja DN-441.

DN-421B
Põhineb kaasaegsel 421-l, millel on varasematest versioonidest veidi heledam ja jõulisem heli – see on tõenäoliselt kõigi aegade kuulsaim tom-mikrofon, mis ei jää hätta ka basstrummi või puhkpillidega.

DN-421S
See mudel põhineb haruldasel varajasel 421-l. Sellel mudelil on veidi rohkem vintage iseloomu, mis muudab selle ideaalseks valikuks kitarrivõimendite, trummide või isegi vokaali salvestamiseks.

RB-160
See mudel põhineb 1960. aastate vintage lintmikrofonil, millel on rikkalik kesksagedusi rõhutav karakter – seda kasutati eelkõige kuulsate rokk-salvestuste puhul, alates Jimi Hendrixi karjuvast kitarrivõimendist kuni Led Zeppelini "When the Levee Breaks" trummide salvestamiseks.

DN-409N
Põhineb 409-seeria mikrofonide kõige varasemal versioonil. Sellel vintage versioonil on veidi rohkem värvivilisust, kui praegustel tootmismudelitel, mis muudab selle ideaalseks valikuks erinevate allikate, sealhulgas elektrikitarri ja vokaali salvestamisel. 409 oli kasutuses Pink Floydi "Live at Pompeii" kontsertvideos.

DN-441
Klassikalist 441 on kasutatud lugematutel albumite, alates Fleetwood Macist ja Tom Pettyst kuni Tame Impalani. Paljud insenerid ja artistid armastavad seda mudelit oma tasakaalustatud ja loomuliku heli poolest.Oled Universal Audio mikrofonidest huvitatud ja soovid testida? Võta meiega ühendust:

sales@msonic.ee

+372 5399 1710