msonic Baltic Tehnika koos hea nõuga stuudiosse, koju ja kontserdile
Photo credit: LICHTBILDER - Reinhard Goldmann
Courtesy of Clay Paky-Lightpower

Universal Audiost

"50 aastat innovatiivset helisalvestamist"

Bill Putnam Sr poolt 1958. aastal loodud Universal Audio on olnud asutamisest alates uuenduslike salvestamisseadmete sünonüümiks. Frank Sinatra, Nat King Cole’i, Ray Charlesi ja paljude teiste lemmik heliinsener Putnam oli kirglik innovaator, keda peetakse ka kaasaegse salvestamise isaks – paljud tema legendaarsed stuudio- ja seadmedisainid on kasutusel veel tänapäevalgi.

Putnam oli kaasaegse salvestamiskonsooli, mitme ribalise ekvalaiseri (multiband) ja vokaali eraldusruumi (vocal booth) leiutajaks ning ta oli esimene heliinsener, kes kasutas salvestamisel kunstlikku ruumikaja (reverbi). Koos oma sõbra Les Pauliga tegeles Putnam ka stereofoonilise salvestamise arendamisega.

Putnam rajas oma pika karjääri jooksul kolm audioseadmeid tootvat ettevõtet: Universal Audio, Studio Electronics’i ja UREI. Kõik kolm ettevõtet valmistasid seadmeid, mida kasutatakse laialdaselt ka aastakümneid peale nende loomist, sealhulgas üldlevinud LA-2A ja 1176 kompressorid ja 610 lamp salvestuskonsool. 610 konsool, mida on kasutanud nii Sinatra, Beach Boysi kui ka Van Haleni samanimelise debüütalbumi salvestamiseks, on üks kõige armastatumaid disaine helitehnika ajaloos.

Universal Audio taasloodi 1999. aastal

Kui Billi pojad James ja Bill Jr 1999. aastal Universal Audio taasasutasid, oli neil kaks eesmärki: toota oma isa traditsioone järgides tõetruult klassikalist analoog salvestamistehnikat ning luua uusi digitaalseid salvestustööriistu, millel oleks analoogtehnika heli ja vaim. Universal Audios tegutsevad maailma säravaimad DSP (digitaalse signaaliprotsessori) insenerid ja digitaalse modelleerimise eksperdid, et arendada auhinnatud UAD formaadis töötavate helipluginate platvormi. Universal Audio pluginad imiteerivad kõige autentsemalt analoogseadmeid ning ettevõtte DSP spetsialistid töötavad koos riistvara tootjatega, kasutades oma täpseid skeeme ja kogenud kõrvu, et anda UAD pluginatele õigetesse kohtadesse analoogile omast soojust ja harmoonilisust.

Miski ei esinda Universal Audio analoogpärandi ja murrangulise digitaaldisaini kooskõla paremini kui auhinnatud Apollo helikaardid. 2012. aastal loodud Apollo on muutunud professionaalses muusikaprodutseerimises uueks ülemaailmseks standardiks ning seda on kasutatud väga paljude tuntud artistide, sealhulgas Kendrick Lamari, Coldplay, Dr. Dre ja Brad Paisley albumite salvestamiseks.

Universal Audios töötab 165 inimest, ettevõtte kontorid asuvad Los Angeleses, Colorados ja Amesterdamis ning peakontor Californias Silicon Valley lähedal Scotts Valleys, kus valmistatakse käsitsi ja tükkhaaval Universal Audio analoogseadmeid.

Innovatiivsed, suurepärase kvaliteediga ja tehnilise kirega valmistatud Universal Audio tooted on loodud kestma aastakümneid.