msonic Baltic Tehnika koos hea nõuga stuudiosse, koju ja kontserdile
Photo credit: LICHTBILDER - Reinhard Goldmann
Courtesy of Clay Paky-Lightpower

Uus Vanguard Audio Labs V13 lampmikrofon

Vanguard V13 suure membraaniga mitme polaarsusmustriga kondensaatormikrofon ühendab endas vanakooli soojuse ja siledad kaasaegsed detailid. Pärast ulatuslikke katsetusi ja testkuulamisi maailma tippinseneride poolt võib julgelt öelda, et selle mikrofoni suutlikkus konkureerib nii ikooniliste klassikute kui ka kaasaegsete mikrofonide omadustega või lausa ületab neid enda odavama hinna juures.

 

SUUTLIKKUS

V13 kavandati eilse päeva ikoonilist vintage lampmikrofoni silmas pidades. V13 töötati välja sooja ning täieliku madalate toonide ulatuse, täpse ja üksikasjaliku keskmiste toonide vahemiku ning siledate kõrgete toonidega. Tulemuseks on mikrofon, mis ühendab endas soojuse selgusega, sügavuse detailsusega ning karakteri täpsusega. Mikrofonid võivad olla sageli valivad, kui on tegemist erinevate vokalistidega, kuid leidsime, et V13 kõlab suurepäraselt peaaegu iga häälevarjundiga.

Üks tähtis eesmärk disainis oli madala mürataseme hoidmine, mis ei ole lampmikrofonide ahelatega tegelemisel sugugi tühine asi. Võrdluses mitme 5000 euro maksva lampmikrofoniga omas V13 madalaimat mürataset ja seda märkimisväärse varuga.

Pärast sadu tunde kuulamist ja suure hulga disainivariantide katsetamist maailma tippklassi kuuluvate inseneride poolt, saavutati lõpuks soovitud tulemus - erakordselt madala müratasemega kõrgekvaliteediline mikrofon. V13 on tõeliselt professionaalne maailmaklassi mikrofon.

EHITUS

Vanguard Audio Labs V13 on teistest sama hinnaklassi mikrofonidest erinev. See on konstrueeritud ja täpsusega ehitatud vaid piiratud kogustes, et mitte kahjustada standardeid.

Alustati eriti suure 34 mm lõigatud servaga kullaga ülepihustatud 3µm Mylar topeltkapsliga, mis häälestati spetsiaalse (ja omandiõigusega kaitstud) käsitsi häälestamise protsessiga. Kapsel pandi madalate sisepeegeldustega lahtise võrguga mikrofoni peasse. Konstrueeriti signaaliahel, mis ühitab Vanguard'i kapslite kordumatud muusikalised omadused ning sellesse laeti maailma erinevate tootjate tippklassi kuuluvad parimate näitajatega komponendid. Mikrofoni tagaküljele pandi high pass filter ja -10 dB atenuatsioonilüliti, kus need on insenerile kergesti kättesaadavad. Elektroonikasüsteemi täiendati ülilineaarse spetsiaalselt keritud trafoga väljundetapi jaoks, et signaalikadu kaablist mikrofoni eelvõimendisse võimalikult väike oleks.

Täppistöödeldud messingkorpus on kaetud Vanguard Audio Labs'i signatuurvärviga Pinot Noir ja viimistletud sügava särava läikega. Aktsenti annavad poleeritud niklist liistud ja täppisvalatud Vanguard’i märk. Mikrofoni tagakülje sisse on lambi kasutusea pikendamiseks lõigatud jahutusava. Tagakülje alumises osas on laseriga graveeritud seerianumber.

V13 töötas välja 65-aastase kogemusega ekspertide meeskond, ning selle vaatasid üle maailmakuulsad auhindu võitnud insenerid ja tootjad.

KVALITEET

V13 on konstrueeritud USAs ning lõplik kokkupanek toimub päikeselises Lõuna-Californias. Iga mikrofon läbib enne käsitsi pakendamist Lõuna-Californias 100%-lise kvaliteedikontrolli – rea rangeimaid audio- ja visuaalkatsetusi.

Iga V13 osa on konstrueeritud nii, et see oleks vastupidav ja töökindel. Võimaluse korral on komponendid spetsifikatsioonidest paremad. Sügavtsükliline krüogeentöötlus parandab oluliste elektroonikadetailide kasutusiga ja suutlikkust. Vastupidava konstruktsiooni osad on messing, teras, alumiinium ja tsink. Igal Vanguard’i mikrofonil on 5-aastane garantii.

TARVIKUD

V13 mikrofoniga tuleb kaasa VLSM vastupidav vibratsiooni summutav kinnitus. Vanguard Audio Labs soovis vana lahenduse – standardse ämbliku stiilis vibratsiooni summutava kinnituse – ümber mõelda ning kujundas mitme silmapaistva funktsiooniga VLSMi. Sellel avatud esiosa, mis võimaldab asetada mikrofoni heliallikale nii lähedale kui tarvis. Kosmoseklassi kuuluvad riputusrõngad ei purune, ei vaju ära, ei pragune ega veni aja jooksul välja. See vibratsiooni summutav kinnitus kujundati sobivaks kõikidele M22x1 keermetega mikrofonidele, nii et seda saab kasutada erinevate teiste tootjate mikrofonidega.

V13 mikrofoni PS-13 toiteplokk võimaldab mikrofonil valida ükskõik millise 9 olemasolevast polaarsusmustrist. Soovitame katsetada erinevate polaarsusmustritega, kuna igaüks neist muudab omadusi ja mikrofoni sagedusreaktsiooni. PS-13 saab kasutada toiteploki tagaküljel asuva lüliti abil 110-240 V pistikupesadega kogu maailmas.

Kui mikrofoni parasjagu ei kasutata, tuleks seda hoida polsterdatud männipuidust karbis.

V13 mustast alumiiniumist lukustatav karp hoiab mikrofoni, kaablid ning toiteploki ühes kohas. Karbis on pesa ka varulambi jaoks. V13 mikrofoniga töötavad 12AX7, 12AT7 ja 12AY7 tüüpi lambid. Kui teete helikatsetusi NOS lampidega, võite eelnimetatud tüüpi lampe ohutult kasutada.

OMADUSED

Kapsel ja elektroonikasüsteem:

 • Käsitsi häälestatud suur 34 mm lõigatud servaga kullaga ülepihustatud 3µm topeltkapsel
 • Mylar membraanidega
 • 9 polaarsusmustrit (valitavad toiteploki juurest)
 • Tippklassi kuuluvate komponentidega lambiga analoogahel
 • Käsitsi valitud Euroopa lamp
 • Oluliste signaalide raja komponentide sügavtsükliline krüogeentöötlus
 • Trafoga ühendatud väljund – vibratsiooni summutusega, varjestusega, topeltpooliga trafo
 • -10dB atenuatsiooni ja high pass filtri lülitid
 • Tugev toiteploki konstruktsioon, mis tagab ülimadala mürataseme

Ehitus:

 • Vastupidav messingust, alumiiniumist, terasest ja tsinkmetallist konstruktsioon
 • Tagumine jahutusava lambi ja komponendi kasutusea pikendamiseks
 • Lahtise koega mikrofonipea, mis tagab madala seesmise peegelduse
 • Iga V13 mikrofonil on isiklik laseriga graveeritud seerianumber
 • Komponentidel spetsifikatsioonidest paremad näitajad
 • Süvaläikega Pinot Noir viimistlus
 • Poleeritud nikkelliistud
 • Täppisvalatud Vanguard märk
 • 100%-line kvaliteedikontroll
 • 5-aastane garantii / 90-päevane garantii lambil

Kaasasolevad tarvikud

 • PS-13 toiteplokk
 • VLSM suur vibratsiooni summutav kinnitus
 • Polsterdatud männipuidust hoidmiskarp
 • Lukustatav alumiiniumist kandekarp
 • Punutud mikrofonikaabel
 • Toitekaabel

Spetsifikatsioonid

Mikrofoni tüüp: Kondensaator
Kapsli suurus: 1,34 tolli / 34 mm (topeltkapsel)
Membraani suurus: 1,04 tolli / 26,4 mm
Kapsli membraanide paksus: 3 µm
Elektroonikasüsteemi tüüp: lamp, trafoga ühendatud väljund
Väljundi üldtakistus: 200 Ω
Maks. helirõhu tase: 134 dB (144 dB ümbrisega)
Sagedusreaktsioon: 20 Hz-20000 Hz
Võrdne müratase: 13dB (A-arvutuslik)
S/N suhe: 82 dB (etalon 1Pa A-arvutuslik)
Tundlikkus: -35 dBV
Väljundühendus: pistik XLR 7-pin, kullatud
High pass filter: 125Hz (6 dB / oktav)
Atenuatsioon: -10dB
Viimistlus: poleeritud nikkelliistud / kõrgläikega Pinot Noir
Kaal (mikrofon): 1,07 naela / 0,48 kg
Kaal (karbis): 11,67 naela / 5,29 kg
Mõõdud (mikrofon): 8,18 tolli pikkus, 1,98 tolli läbimõõt / 208 mm pikkus, 50,5 mm läbimõõt
Mõõdud (karp): 16,73 tolli pikkus x 12,80 tolli laius x 5,25 tolli kõrgus / 425 mm pikkus x 325 mm
laius x 142 mm kõrgus
Toitepinge: 110 või 240V


Tunned huvi Vanguard Audio Labs V13 mikrofoni vastu? Võta ühendust ;)

Vanguard Audio Labs mikrofonide müügiinfo Eestis:

sales@msonic.ee

+372 5399 1710